Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta   Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta GSpeech

Urząd Gminy Ruda-Huta, ul. Niepodległości 44, 22-110 Ruda-Huta, godziny pracy 7.30-15.30, tel. 82 5686016, 5686033, e-mail: sekretariat@ruda-huta.pl

bip glowna        niedowidzacy

Zapraszam do korzystania ze strony internetowej gminy Ruda-Huta.
Mam nadzieję, że zamieszczone tu informacje będą pomocne mieszkańcom, a nieznających naszej nadbużańskiej gminy zachęcą do odwiedzin.Kazimierz Smal

Wójt Gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal

Powiatowy Dzień Konia Zimnokrwistego

10 lipca 2022 r. w Żalinie-Kolonii odbył się IV Przegląd Hodowlany Koni Zimnokrwistych połączony z Końlimpiadą dla dzieci w ramach Powiatowego Dnia Konia Zimnokrwistego.

26 hodowców koni zimnokrwistych z województwa lubelskiego zaprezentowało na przeglądzie aż 36 klaczy i ogierów z pełnym rodowodem. Impreza zgromadziła liczne grono miłośników koni, którzy z zaciekawieniem i podziwem przyglądali się pokazom tych silnych i masywnych zwierząt. Nie zabrakło też dzieci, które mogły rywalizować w licznych konkurencjach Końlimpiady.

Komisja w składzie:

  1. dr hab. Ryszard Kolstrung - Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (przewodniczący),
  2. Andrzej Kosior, kierownik ds. hodowlanych Lubelskiego Związku Hodowców Koni,
  3. Tomasz Dobek, gł. specjalista ds. hodowli koni LZHK,

oceniała budowę zewnętrzną (typ, pokrój, nogi i kopyta) oraz chód (stęp oraz kłus) koni i przyznała następujące miejsca w trzech kategoriach:

klacze jednoroczne:

  1. miejsce HESTIA (matka Hera, ojciec Wismin), hodowca i właściciel Wojciech Kocira, ocena 41;
  2. miejsce WIRKA WF (matka Wera, ojciec Blusal), hodowca i właściciel Władysław Feręs, ocena 40;
  3. miejsce FIGA-EKW (matka Firuza, ojciec Bonprix), hodowca i właściciel Krzysztof Wawron, ocena 39,5.

ogiery jednoroczne:

  1. miejsce FILOS (matka Fala, ojciec Elan De Gibarlet), hodowca Jan Sadłowski, właściciel Tomasz Lipiec, ocena 40;
  2. miejsce EMIR OD (matka Elida, ojciec Ariston), hodowca i właściciel Dariusz Ogórek, ocena 39,5;
  3. miejsce OMEN (matka Omega, ojciec Bonprix), hodowca i właściciel Marcin Wawron, ocena 39.

klacze dwuletnie:

  1. miejsce RÓŻA (matka Rakieta, ojciec Uran), hodowca Krzysztof Mierzejewski, właściciel Kamil Dąbrowski, ocena 40,5;
  2. miejsce GALA (matka Gloria, ojciec Tron), hodowca Janusz Mikutowicz, właściciel Marcin Łontkowski, ocena 40;
  3. miejsce MEGI (matka Mulan, ojciec Ekwador), hodowca Krzysztof Urynowicz,  właściciel Kamil Dąbrowski, ocena 39,5.

Nagrody z ramienia organizatorów wręczali: prezes Lubelskiego Związku Hodowców Koni Henryk Sobiechowski, kierownik ds. hodowlanych LZHK Andrzej Kosior i prezes Terenowego Koła Hodowców Koni w Chełmie Jarosław Dąbrowski oraz dyrektor biura Lubelskiej Izby Rolniczej Wojciech Kniaziuk, przewodniczący Rady Powiatu w Chełmie Jarosław Walczuk i zastępca wójta gminy Ruda-Huta Agnieszka Woszczewska.

Puchar Wójta Gminy Ruda-Huta dla najlepszego konia przeglądu otrzymała klacz HESTIA, której właścicielem jest Wojciech Kocira. Puchar Starosty Powiatu Chełmskiego dla najmłodszego hodowcy przeglądu otrzymał Paweł Łontkowski.

Do konkursu Końlimpiada zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie zgłosiło się 40 uczestników.

W konkurencji  I „RZUT PODKOWĄ” wzięło udział się 22 dzieci:
1.    miejsce Piotr Paciejewski,
2.    miejsce Wiktoria Starzykowska,
3.    miejsce Lena Książek,
4.    miejsce Dorota Czarnecka,
5.    miejsce  Sebastian Panas.
Za udział : Alicja Sawić, Nikola Kapica, Piotr Wolanin, Iga Wolanin, Oliwia Wawron.

W konkurencji  II „KOŃ W WORKU” wzięło udział 26 dzieci:
1.    miejsce Piotr Paciejewski,
2.    miejsce Kacper Walczuk,
3.    miejsce Jakub Borodej,
4.    miejsce Oliwia Madony,
5.    miejsce Alicja Morciś.
Za udział : Alan Alwas, Wiktoria Starzykowska, Nikola Dubij, Leon Steiner, Sandra Jachymczak.

W konkurencji  III „WODOPÓJ” wzięło udział 28 dzieci:
1.    miejsce Aleksander Głogowski,
2.    miejsce Natalia Jachymczak,
3.    miejsce Nikola Dubij,
4.    miejsce Nikola Kapica,
5.    miejsce Kacper Walczuk.

Za udział : Alicja Morciś, Klaudia Dyjakowska, Sebastian Panas, Jakub Borodej, Lena Książek.

W konkurencji  IV „KOŃSKI SKOK” wzięło udział 32 dzieci:
1.    miejsce Kamil Sahin,
2.    miejsce Piotr Paciejewski,
3.    miejsce Jakub Borodej,
4.    miejsce Nikola Dubij,
5.    miejsce Ryszard Walczuk.
Za udział :Piotr Wolanin, Kacper Czochara, Natalia Jachymczak, Kacper Walczuk, Gabriel Nadolski.

W konkurencji  V „BIEG Z ŁYŻECZKĄ” wzięło udział 33 dzieci:
1.    miejsce Kacper Czachara,
2.    miejsce Michał Nadolski,
3.    miejsce Lena Książek,
4.    miejsce Natalia Jachymczak,
5.    miejsce Piotr Paciejewski.
Za udział : Nikola Dubij, Hanna Kamińska, Hanna Kluziak, Klaudia Dyjakowska, Sandra Jachymczak.

W konkurencji  VI „WYŁAWIANIE SZYSZEK” wzięło udział 40 dzieci:
1.    miejsce Michał Nadolski,
2.    miejsce Jakub Borodej,
3.    miejsce Oliwia Wawron,
4.    miejsce Sandra Jachymczak,
5.    miejsce Kacper Czachara.
Za udział : Wiktoria Juścińska, Nikola Kloc, Maja Czachara, Daniela Leslie, Iga Wolanin, Lena Książek, Julia Żbikowska.

Nagrody w Końlimpiadzie ufundowało Starostwo Powiatowe w Chełmie, rozgrywki sędziował Marcin Nawrocki.
Uczestnicy przeglądu mogli posłuchać solistki Haliny Mysakowskiej oraz zespołu Akord z Rudy-Huty.
Swoje wyroby kulinarne zaprezentowało Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Żalinie.
Przy organizacji imprezy aktywnie uczestniczyli strażacy z OSP Żalin.

Strony powiązane z samorządem i społecznością lokalną

poleska sh

oko sh

wyzyna sh

bokoryna sh

Newsletter - subskrypcja

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Gminy Ruda-Huta w celu otrzymywanie newslettera.

Akceptacja regulaminu .


Newsletter - rezygnacja



Licznik odwiedzin

3319954
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Wszystkie
63
478
1245
4883
3319954

Twoje IP 54.36.148.17

przeglad wydarzen

dab bolko gmina ruda huta drzewo roku 2015 www

gminny portal mapowy 02

Zpp laureat

laureat gmin zpp 2018

Elektroniczne załatwianie spraw

Profil zaufany ePUAP

empatia pm

obywatel pm

English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian

Nr konta Urzędu Gminy Ruda-Huta

Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach Filia w Rudzie-Hucie, nr konta: 59 8192 0002 2001 0020 0035 0001

Dla interesantów zagranicznych NR SWIFT: PL59 8192 0002 2001 0020 0035 0001POLUPLPR

Dokumenty planistyczne i strategie

str r g ps

rpp

str r g sh

Legislacja i akty prawne

rcl sh

isap sh

Oferty pracy

eures sh

PUP sh

Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! GSpeech